ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ «ВРЯТУЙМО ОСВІТЯН!» ВІД ЮНІСЕФ

Оскільки працівники сфери освіти мають високий ризик інфікування коронавірусною хворобою COVID-19, МОН рекомендує закладам освіти взяти участь у всеукраїнському проєкті «Врятуймо освітян!», ініційованому ЮНІСЕФ з метою сприяння підвищенню рівня імунізації освітян (лист МОН №4.5/3288-21 від 04.11.2021).

У межах проєкту ЮНІСЕФ підготував 40 медиків, які наразі мають необхідні компетенції для проведення інформаційних сесій для освітян у будь-якому населеному пункті України. Ці спеціалісти готові за запитом приїхати у заклади освіти та провести офлайн-зустріч з працівниками, під час яких усі охочі матимуть можливість поставити питання щодо вакцинації та отримати фахові відповіді. Просвітницькі лекції можуть бути організовані для закладів освіти усіх рівнів.

Для організації просвітньої лекції представникам закладів освіти потрібно заповнитигугл-формуабо звернутися до Софії Сидоренко, проєктної менеджерки проєкту «Врятуймо освітян!», для узгодження дати, часу та формату заходу. Зголошуйтесь, щоб захистити себе і колег під час пандемії.

Контакти: тел. 0634721462 (Telegram), email:sofa.sydorenko@gmail.com.

ПОВНИЙ ЦИКЛ ЩЕПЛЕННЯ ВІД COVID-19 ОТРИМАЛИ
ВЖЕ МАЙЖЕ 835 ТИС. ОСВІТЯН

Станом на сьогодні, 4 листопада, повний цикл щеплення від COVID-19отрималимайже 835 тис. освітян дошкільної, загальної середньої, спеціалізованої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Зокрема, одну дозу щеплення від COVID-19 вже отримали майже 92% вчителів шкіл. Двома дозами вакциновано понад 474 тис. працівників шкіл, або 73,5%.

Закликаємо освітян долучитись до вакцинальної кампанії. Вакцинація залишається єдиним і найдієвішим способом знизити ризики захворювання на COVID-19 та убезпечити себе від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З НАСИЛЬСТВОМ І БУЛІНГОМ
У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

В перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти. Цей день – важливе нагадування про те, що будь-яка форма насильства, пов'язаного зі школою, порушує право на освіту, здоров'я та добробут учнів. Звіт ЮНЕСКО у 2019 році засвідчив, що з проявом булінгу зустрічається майже кожна третя дитина, а кожен 10-й учень стає жертвою кібер-залякування.

Тема цього року – «Боротьба із залякуванням в інтернеті та іншими формами онлайн-насильства за участю дітей». У зв'язку з пандемією COVID-19 життя та освіта дітей все частіше відбуваються онлайн. Цей день закликає людей усвідомити проблему онлайн-насильства та кіберзалякування, їхніх наслідків і необхідності покласти їм кінець. Онлайн-насильство не обмежується шкільними приміщеннями, проте система освіти відіграє важливу роль у вирішенні проблем онлайн-безпеки та використання технологій.

Які заходи допоможуть у боротьбі з насильством щодо молоді та які матеріали допоможуть під час проведення просвітницьких заходів у школах та інших закладах освіти –дізнавайтесьза посиланням.

ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОТРИМАЛИ МОЖЛИВІСТЬ
ВИКОРИСТОВУВАТИ МАЙНО ЛІКВІДОВАНИХ ШКІЛ

Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє органам місцевого самоврядування використовувати майно ліквідованих закладів загальної середньої освіти для потреб суспільного життя місцевої громади, а також здавати в оренду майно ліквідованих комунальних ЗЗСО у сільській місцевості та спрямовувати кошти від оренди виключно на освітні потреби.

Новий закон дозволяє органам місцевого самоврядування:

  • використовувати майно ліквідованих ЗЗСО відповідно до рішення засновника для забезпечення здобуття освіти, надання послуг у сферах соціального захисту, культури, спорту та охорони здоров’я, зокрема на засадах державно-приватного партнерства;
  • здавати в оренду майно ліквідованих комунальних закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості та спрямовувати кошти від оренди виключно на освітні потреби.

Докладніше –тут.

УКРАЇНА ПЕРШОЮ У СВІТІ ОТРИМАЛА ВІД США ЛІЦЕНЗІЮ
НА ПРОВЕДЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОЛІМПІАДИ ГЕНІЇВ

Мала академія наук Українипідписалаконтракт про створення в Україні першої національної Олімпіади Геніїв (Genius Olympiad Ukraine). Змагання проходить у Державному університеті Нью-Йорка, а заснувала його американська організація Terra Science and Education.

Цьогоріч організатори заходу впроваджують систему національних франшиз на проведення Олімпіади Геніїв у різних країнах світу. Національний відбір стане першим етапом для участі в міжнародному фіналі в США. Запуск пілотних проєктів заплановано в Україні, Мексиці, Південній Кореї та Кувейті, але саме Україна першою підписала ліцензійний договір на проведення національного етапу конкурсу.

ЗАТВЕРДЖЕНО ПОРЯДОК ПРОЖИВАННЯ ТА УТРИМАННЯ УЧНІВ
У ПАНСІОНАХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Уряд затвердив Порядок проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти. Новий Порядок допоможе створити умови для розмежування понять освітньої послуги та послуги проживання в пансіоні закладу освіти.

Докладно про положення документа читайтеза посиланням.

УРЯД УЗГОДИВ ПОРЯДОК ЗАЛУЧЕННЯ ПЕДАГОГІВ
ДО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО З ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ

Урядвніс змінидо Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення ЗНО. Зміни спрямовано на актуалізацію Порядку, ухваленого постановою Кабінету Міністрів №222 від 15 квітня 2015 року, та приведення його у відповідність до Закону «Про повну загальну середню освіту».

ЗБІЛЬШЕНО КІЛЬКІСТЬ ВІДЗНАК У СФЕРІ ОСВІТИ І НАУКИ

Ухваленозміни до деяких постанов Верховної Ради щодо нагородження відзнаками ВР у сфері освіти і науки.Зокрема, передбачено збільшення кількості відзнак Верховної Ради у сфері освіти і науки, а також розподілення премій педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти за регіонами.

СВІТЛОВІ ПРОЄКЦІЇ ПРО НАУКУ В КИЄВІ

Крижані хвилі Антарктики, пухнасті ведмежата, крихітний мозок у пробірці,івсе це – на стіні однієї з будівель у самому серці столиці. До Всесвітнього дня науки INSCIENCE презентує видовищні світлові проєкції в межах проєкту НАУКОВИЦІ – серії документальних відео про жінок у науці.

  • Коли: 6 листопадао 19:30
  • Де: вул. Івана Мазепи, 1 (навпроти метро Арсенальна)
  • Реєстрація за посиланням:https://bit.ly/inscience_lightshow

Стіна старого Арсеналу заграє новими фарбами: яскраві фрагменти відео, анімовані графічні ілюстрації, цікаві факти, що познайомлять глядачів із життям і роботою чотирьох українських науковиць –нейробіологині Віри Єфремової,морської біологині Оксани Савенко,математикині Катерини Терлецької,зоологині Марини Шквирі.

Усі серії НАУКОВИЦЬ доступні для перегляду на YouTube:https://bit.ly/naukovycionline.


ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ: НОВА РЕДАКЦІЯ ПРОЄКТУ ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС ІМ. ПЕТРА ЯЦИКА

Інститут модернізації змісту освіти спільно з МОН підготувалипроєкт Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцикав новій редакції. Вона передбачає уточнення категорій учасниківконкурсу, процедури проведення та перевірки конкурсних робіт, запровадження апеляції, урахування сучасних вимог нормопроєктувальної техніки.

Будемо вдячні за пропозиції та зауваження до проєкту документа! Їх можна надсилати до 10 травня на електронні адреси movakonkurs@ukr.net, o_kotusenko@mon.gov.ua.


ВЕБІНАР ДЛЯ ОСВІТЯН ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ВІД COVID-19

Спеціальний вебінар для освітян про вакцинацію від COVID-19, який було заплановано на 15 квітня і який ми анонсували у попередньому листі розсилки, перенесено.

Ми повідомимо про нову дату вебінару, коли вона буде відома. Слідкуйте за анонсами на Facebook-сторінці МОН, а також у листах нашої розсилки.


ВАКЦИНАЦІЯ ОСВІТЯН, ЗАЛУЧЕНИХ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО

Працівників освіти, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році, за їхнім бажанням щеплюватимуть вакциною проти COVID-19.Освітян вакцинуватимуть організовано мобільними бригадами з імунізації. За координацію процесів, формування списків охочих вакцинуватись та планування графіку виїздів мобільних бригад відповідають регіональні координатори з вакцинації.

Працівники освіти, які залучені до ЗНО та мають бажання вакцинуватися, можуть звертатися до структурних підрозділів з питань освіти обласних державних адміністрацій. Вони, своєю чергою, узагальнять списки та передадуть їх регіональним координаторам з вакцинації для подальшого детального планування.

Через 28 днів після щеплення першою дозою працівників сфери освіти, які матимуть бажання щеплюватися, вакцинують другою дозою з тієї ж партії вакцин. Тобто за кожною особою, щепленою першою дозою, буде зарезервована друга доза із цієї ж партії.

Докладніше – за посиланням.


ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ЛІЦЕЇ, ПОПЕРЕДУ – ДРУГЕ ЧИТАННЯ

Верховна Рада в першому читанні ухвалилазаконопроєкт №4629-1щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти. Своєю чергою МОН пропонує додаткові зміни до другого читання.

Законопроєкт визначає нові вимоги до започаткування та провадження освітньої діяльності комунального ліцею, виконання яких має забезпечити засновник. Зокрема, документ передбачає, що опорні заклади освіти забезпечуватимуть здобуття не лише початкової та базової середньої освіти, а й профільної середньої.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання зможуть ухвалювати Верховна Рада АР Крим, обласні, міські ради та представницькі органи інших територіальних громад, які спроможні забезпечити функціонування ліцею відповідно до вимог законодавства. Тобто законопроєкт скасовує норму, коли такі повноваження з-поміж міських рад мали лише ради міст з населенням понад 50 тисяч осіб.

Більше про новації законопроєкту, а також пропозиції МОН до його другого читання – ось тут.


ПРОВОДЬТЕ НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ З ЕКОЛОГІЇ ТА КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН

Захист навколишнього середовища –обов’язок кожного, навіть найменших. Для того, щоб підвищити обізнаність дітей у проблемі зміни клімату, разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) EdEra розробила план та матеріали до Найбільшого уроку у світі з екології та кліматичних змін. Матеріали уроку включають план уроку для вчителя, презентацію уроку та робочий зошит для учнів.

Презентація –важливий елемент Найбільшого уроку у світі з екології та кліматичних змін. Вона супроводжує усі активності, які відбуваються під час заняття, та містить зображення, відео, графіки і таблиці.Презентація підійде для використання як під час уроку в аудиторії, так і під час дистанційного навчання.

Презентацію ви можете завантажити за посиланням:https://bit.ly/2O7x7VQ.

Нагадуємо, що вчителі, які успішно пройдуть тестування, отримають сертифікат учасника, розрахований на 2 академічні години.

Також серед усіх учасників буде проведено розіграш подарунків від ЮНІСЕФ. Для того, щоб взяти участь потрібно:

  • провести урок та зробити декілька фото проведеного уроку разом з учнями
  • опублікувати їх у Фейсбуці з хештегом #планета_мій_дім
  • заповнити форму учасника до 21 квітня включно (обовʼязково):https://forms.gle/QfSo1uohCgJ15Lyu7

Результати розіграшу повідомлять 50-ти переможцям поштою у День Землі, 22 квітня. Переможці отримають набір для збору станції моніторингу якості повітря. За допомогою цього простого у користуванні приладу школа долучиться до збору даних у своєму населеному пункті для SaveEcoBot, єдиного в Україні екологічного чат-боту, який поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля.


РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН УКРАЇНИ ЩОДО ВІДЗНАЧЕННЯ 8 ТА 9 ТРАВНЯ


Освітянам Києва пропонують долучитися до нової платформи Distance.E


Лист про онлайн-опитування в рамках науково-дослідницької роботи за темою "Розвиток інформаційного освітнього середовища сучасного навчального закладу України"


Презентація "9 травня - День пам‘яті та примирення"


Цікаві дистанційні завдання для початкових класів до Дня Матері.


Вчителів інформатики запрошують безкоштовно повчитись дизайну та програмування


У вівторок, 28 квітня, “Всеукраїнська школа онлайн” розпочинає трансляцію уроків для дітей 1-4 класів


Як заповнювати класні журнали після карантину? Міністр освіти і науки Любомира Мандзій ділиться порадами, як це зробити.


Онлайн-EdCamp 2020 – МАЙБУТНЄ ОСВІТИ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ: ВИКЛИКИ І МОЖЛИВОСТІ


НОВИНИ ПРО КОРИСНІ РЕСУРСИ ДЛЯ УЧНІВ ТА ВЧИТЕЛІВ

  • Вийшло продовження захоплюючих "Антарктичних уроків". У новому відео очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий розкаже про рослини та тварин, що живуть в Антарктиді. Наприклад, чи справді пінгвіни –такі незграбні, як багато хто з нас їх уявляє?Подивитися урок можна на YouTube МОН за посиланням:youtu.be/MxOJTtTzQpc.
  • Всеукраїнська школа онлайн транслюватиме уроки до 12 червня включно–це необхідно, щоб повноцінно вичитати для учнів програму від початку і до кінця карантину. Цей ресурс допоможе дітям закріпити знання навіть після закінчення навчання. Просимо вас поділитися з учнями посиланнями на YouTube МОН. Можливо, хтось із них захоче закріпити знання у вільний час: www.youtube.com/c/MONUKRAINE
  • Харківський політехнічний інститут запускає онлайн-курс про стартапи для учнів 9-11 класів.У вас у школі точно є підприємливі діти, яким такий курс може стати в нагоді – поділіться із ними,можливо, це стане для них важливим поштовхом до розвитку.
  • Чат-бот “Кіберпес”почав роботу у Telegramt.me/kiberpes_bot та Viber viber.com/kiberpes– він допоможе дітям, батькам і вчителям дізнатись про те, як діяти у випадку кібербулінгу. Більше про це –на сайти МОН.

Оголошено прийом заявок на оснащення навчальних кабінетів і STEM-лабораторій у 2020 році – податися можна до 13 червня

До 13 червня МОН прийматиме заявки на оснащення навчальних кабінетів і STEM-лабораторій у 2020 році в закладах загальної середньої та професійної освіти. Загалом на цей проєкт виділено більше 800 млн грн– це величезні можливості для закладів, які варто використати.
Фізично заявки подаватимуть обласні та Київська міська державні адміністрації. Однак ми закликаємо заклади не залишатися осторонь та активно доносити інформацію про свої потреби своїм управлінням/департаментам освіти.
Докладно про те, які заклади та за яких умов можуть подаватися, у доступній формі можна прочитати у новині на сайті МОН: bit.ly/3bPTlkZ.
З самим порядком можна ознайомитись за посиланням: bit.ly/2LMcEAX.
Також закликаємо вас долучитися до обговорення проєкту розпорядження КМУ "Про схвалення Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти)". Ніхто краще за вас не знає, як має виглядати цей документ, тому ваші пропозиції для нас є надзвичайно цінними. Ознайомитись із проєктом Концепціїї можна тут: https://bit.ly/2LN0tnA.
Пропозиції та зауваження можна надсилати до 4 червня 2020 року на е-пошту b_kudrenko@mon.gov.ua з темою повідомлення "Громадське обговорення".

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Міністерство освіти і науки розробило проєкт Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників – пропозиції до нього можна надсилати до 1 червня 2020 року. Ознайомитись з документом можна тут: bit.ly/2Xgdz1U.
Ваша думка дуже важлива, просимо поділитися нею із нами до 1 червня на електронну поштуv_bozhinskiy@mon.gov.ua.

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ТА ЦІКАВІ УРОКИ

Ділимося з вами цікавими та помічними відео в контексті дистанційного завершення навчального року:
  • В межах формату “вчитель вчителю про дистанційку” ми спільно з сайтом НУШ та ГО “Смарт освіта” провели онлайн-трансляцію на тему "Легке та ефективне завершення року дистанційно за допомогою платформи Classtime". Ділиться досвідом Ольга Рогожнікова, вчителька хімії та біології НВК № 148 "Планета Щастя" м. Дніпро. Переглянути запис трансляції можна тут:bit.ly/36licvC.Презентація вчителя за посиланням:cutt.ly/pyUNBQr.
  • В межах Всеукраїнської школи онлайн цього тижня вийшли 2 цікаві спецуроки. Перший – до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу:youtu.be/Q0NP6QSuPzU, інший – до Дня вишиванки:youtu.be/2Jtu0TZyHw8. Ці уроки точно стануть вам у нагоді для розмови зі своїми учнями!

Використання освітньої субвенції у 2020 році:

ЯКІ ЗАКЛАДИ ЗМОЖУТЬ ОБЛАДНАТИ ВБИРАЛЬНІ, ПРИДБАТИ АВТОБУСИ, ЗАКУПИТИ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ХАРЧОБЛОКІВ
На сайті МОН ви можете ознайомитися з рішеннями комісії щодо затверджених пропозицій держадміністрацій з використання освітньої субвенції у 2020 році. Ось прямі посилання для перевірки:
Наразі комісія продовжує працювати. Інформація оновлюватиметься.

Карантин продовжено до 22 травня

Уряд продовжив загальнонаціональний карантин в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року.

Таким чином, всі заклади освіти, зокрема школи, продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

Декілька ресурсів, що можуть стати вам у нагоді, з огляду на продовження карантину:

  • МОН та ГО “Смарт освіта” підготували посібник з рекомендаціями для організації дистанційного навчання у молодшій, основній та старшій школі. У ньому – огляд основних інструментів для організації дистанційного навчання, рекомендації щодо того, як скласти розклад, налаштувати режим роботи вчителя/вчительки та зворотній зв’язок з учнями, а також про особливості оцінювання та контролю під час карантину. Новина про це тут:bit.ly/2xIRoJ6. Сам посібник можна завантажити за посиланням:bit.ly/2SI4MEr.
  • Дистанційний урок з біології для 6-10 класів про коронавірусну інфекцію COVID-19(4 варіанти уроку, з адаптацією для кожного класу). Заняття знайомить учнів зі шляхами передачі інфекції, дає практичні поради, як діяти під час пандемії нового коронавірусу та як вберегти себе. Урок створено з можливістю проведення через відеозв’язок або без нього – за умов обмеженого доступу до інтернету чи ґаджетів. Усі матеріали можна завантажити тут:bit.ly/2SHYCEr. Докладна новина на сайті МОН тут:bit.ly/3bbISQi.
  • Цікавий вебінар про ефективний контент на уроках української мови та літератури для здійснення формувального оцінювання(середня та старша школи) від вчительки української мови та тренера проекту “БомбеЗНО” Ольги Питюр. Відеозапис трансляції можна подивитися тут:bit.ly/3bbBAfF, а завантажити презентацію – тут:cutt.ly/bykhNmj.
  • Щочетверга о 18:00Science Teens Platformпроводить у Instagramінтерактивні прямі ефіри з українськими науковцями та науковицями. Вже встигли поговорити про астероїди та Армагеддон, вплив тривоги на організм і подолання стресу, екзопланети і космічний туризм. Деталі та сторінка Science Teens Platform тут:instagram.com/p/B_C0ZMHJ-ju.
  • Нагадуємо, що ми також створили для вас спеціальний сайт, де зібрано всю інформацію про зміни в освіті через карантин(для шкіл там є окремий розділ) –mon-covid19.info.

МОН РОЗРОБИЛО НОВИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ ВЧИТЕЛЯ. ДОКУМЕНТ НА ГРОМАДСЬКОМУ ОБГОВОРЕННІ

Дуже важлива ваша допомога – будь ласка, долучайтесь до обговорення Професійного стандарту вчителя. Цього тижня МОН оприлюднило документ до громадського обговорення.
Стандарт описує основні трудові функції та умови праці вчителів, встановлює єдині вимоги до їхніх загальних та фахових компетентностей відповідно до кваліфікаційної категорії, а також умови допуску до роботи. Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 20 травня в письмовому вигляді або електронною поштою за адресами:
- Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135,
- e-mail: profstandart2020@gmail.com.
Докладна новина на сайті МОН тут: bit.ly/3bcZ2sK. З документом можна ознайомитись тут: bit.ly/2SDlQLS.

Шановні освітні управлінці та педагоги!

У період карантину як ніколи важливо підтримувати зв’язок та ділитися інформацією.Саме тому Міністерство освіти і науки підготувало для вас новий формат спілкування –щотижневі розсилки з найбільш актуальними новинами шкільної освіти, рекомендаціями та листами МОН, а також іншою інформацією, яка може бути корисною для вас та ваших учнів.
А зараз переходимо до наших новин!

КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 11 ТРАВНЯ

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня.Це означає, що всі заклади освіти, зокрема школи, продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.
З огляду на це ось на що потрібно звернути увагу:
· Лист МОН щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину –тут і про організацію дистанційного навчання, і про заповнення журналів та виставлення оцінок, і про зарплати вчителів. Новина про це тут, безпосередньо лист можна завантажити тут.
· Рекомендації МОН щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення2019-2020 навчального року.
· Якщо ви працюєте в спеціальному закладі освіти, закладі освіти для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вам в нагоді стане це роз’яснення від МОН.
· 22 квітня т.в.о. Міністра Любомира Мандзій провела трансляцію, де онлайн відповідала на питання освітян щодо карантину. Ознайомитись із її записом можна тут.
Також ми створили для вас спеціальний сайт, де зібрано всю інформацію про зміни в освіті через карантин (для шкіл там є окремий розділ) – mon-covid19.info.

Будь ласка, ознайомтеся!


ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН

Для організації дистанційного навчання школи можуть використовувати відеоуроки для учнів 5-11 класів у межах проєкту Всеукраїнська школа онлайн. Їх можна переглядати на YouTube-каналі МОН та ще на 15 телеканалах і медіаресурсах. За результатами двох тижнів роботи,54% українців позитивно оцінили проєкт.
На YouTube-каналі МОН уроки публікуються і зберігаються в окремих списках відтворення для кожного класу:
· 5 клас –bit.ly/USO5class
· 6 клас –bit.ly/USO6class
· 7 клас –bit.ly/USO7class
· 8 клас –bit.ly/USO8class
· 9 клас –bit.ly/USO9class
· 10 клас –bit.ly/USO10class
· 11 клас –bit.ly/USO11class

Цього тижня проєкт:

· запускає дворівневий експертний супровід, для того щоб уникнути можливих помилок та неточностей;
· отримав окрему сторінку на сайті МОН, де збирається вся оновлена інформація;
· стає доступнішим–поступово до уроків, що вже вийшли, публікуватимуться субтитри.

ОЛІМПІАДИ ТА МАН: СКАСУВАННЯ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ

НЕ ПРОВОДИТИМЕТЬСЯ: IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, що мав відбутись протягом 2019/2020 навчального року. Деталі – тут.
ПЕРЕНЕСЕНО: фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН – він має відбутись 4-9 листопада 2020 року.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ, РЕСУРСИ, АНОНСИ

· Завтра о 14:00 на Facebook-сторінці МОН, спільно із сайтом Нова українська школа, відбуватиметься онлайн-трансляція з учителькою географії ліцею "Наукова зміна" у Києві Аллою Євтушенко. Вона розповість про:
- власний досвід запровадження дистанційного навчання,
- дистанційне навчання – як організувати, якщо є багато «але»,
- корисні додатки, які точно стануть у пригоді та сподобаються дітям,
- варіанти ресурсів, які допоможуть вчителю та зацікавлять учня.
· Викладачі Харківського політехнічного інституту записали цикл відеоуроків “Слідами CHORNOBYL”, які розкривають тему Чорнобильської катастрофи для школярів. На прикладі цієї трагедії учням, зокрема, пропонують вивчити комплекс явищ із позиції фізики, екології, хімії, енергетики та історії.
· На сайті Харківського політехнічного інституту у відкритому доступі розмістили серію майстер-класів із природничо-математичних та інженерно-технічних наук. Їх проводять викладачі та студенти вишу для школярів із різних регіонів країни.
· Ми також просимо вас поширити на ваших інформаційних ресурсах та через спільні групи поради для батьків під час карантину від МОН та ЮНІСЕФ УКРАЇНА. В них йдеться про правильний розпорядок дня, як говорити про про вірус з дітьми та додаткові ідеї, чим зайняти дитину під час карантину. Думаємо, батьки будуть вам вдячні за такі додаткові ресурси.
Спасибі за ваш час! Будемо вдячні за ваші поради, як покращити цю розсилку новин. Їх можна надати через цю форму.
З найкращими побажаннями, команда Міністерства освіти і науки України
Кiлькiсть переглядiв: 1229